Aranżacja i upiększanie wnętrz dzięki meblom

Jak sprawić, by salon był przytulny?

Jeśli uważamy, że dotychczasowy wystrój naszego salonu jest mało przytulny i niezbyt interesujący, możemy za pomocą kilku prostych wskazówek zmienić jego oblicze. Nie jest prawdą, że aby tego dokonać musimy liczyć się z koniecznością wydania sporej ilości gotówki. Okazuje się bowiem, że czasami wystarczy przemalowanie ścian na inny, świeży kolor oraz zakupić kilka ciekawych dodatków. Jeśli jednak mamy możliwość zainwestowania większej ilości gotówki, możemy pokusić się o zakup nowych mebli tapicerowanych.
Nowa kanapa czy narożnik sprawią, że w naszym salonie pojawi się nowy, interesujący akcent, który może przykuwać uwagę. Warto przy tym się zastanowić, w jakim stylu wnętrza chcielibyśmy przebywać. Jeśli należymy do osób nowoczesnych, nie bojących się nowych doświadczeń możemy zaryzykować z wystrojem dość kontrastowym. Otóż możemy skomponować kanapę w soczystym, wyrazistym kolorze z dość neutralnymi, stonowanymi ścianami. Dobrze w tym przypadku sprawdzi się sofa w kolorze na przykład amarantu z kilkoma dodatkami w tej barwie, z beżowymi ścianami, które uspokoją nieco cały wizerunek. Warto podkreślić, że meble tapicerowane mają to do siebie, iż w miarę często możemy zmieniać ich wygląd, nie ponosząc przy tym drastycznie wysokich kosztów.

Przykładowo, jeśli fotel jest jeszcze całkowicie sprawny, aczkolwiek materiał go obijający uległ zniszczeniu, możemy we własnym zakresie pokryć go nowym materiałem. Z pewnością będzie to koszt dużo niższy niż w przypadku kupna nowego produktu, a jednocześnie odświeży wygląd danego pomieszczenia. Jeśli chcemy, by nasz salon był przytulny dobrze jest wybierać meble tapicerowane wykonane z określonych materiałów. Raczej powinno się unikać skóry i materiałów skóropodobnych, gdyż powodują one, że całość prezentuje się dość chłodno. Natomiast obicia wykonane z zamszu czy tego rodzaju tkanin sprawią, że siedzenie na kanapie czy w fotelu stanie się naszą ulubioną rozrywką. Dobrze jest zwrócić uwagę, by tkaniny były plamoodporne. Jest to szczególnie istotne w przypadku posiadania zwierząt lub małych dzieci, które produkują zabrudzenia zwykle w zastraszającym tempie. Wówczas wystarczy, że plamę przetrzemy szmatką nasączoną delikatnym detergentem, a schodzi ona praktycznie sama. Dzięki temu nie będziemy mieli konieczności tak częstego prania całej powierzchni danej rzeczy.

Istnieją oczywiście firmy trudniące się głównie czyszczeniem obić różnego rodzaju elementów wystroju domu, jednakże warto pamiętać, że każda taka usługa wiąże się z koniecznością wydania określonej ilości pieniędzy. Nawet jeśli jednorazowo jest to niewielkie wydatek, to już w skali rocznej może być dość dotkliwym. Z pewnością każdy z nas ma lepsze pomysły na wydanie takiej gotówki. Pragnąc posiadać przytulny salon dobrze jest decydować się na zastosowanie w nim jasnych, rozświetlających otoczenie kolorów. Również umiejscowienie w nim dużej ilości halogenów dobrze wpłynie na naszą ogólną percepcję.

Komentarze dla: "Jak sprawić, by salon był przytulny?" (1)

  1. Bebe napisał:

    Do tego wszystkiego dorzuciłbym trochę kwiatów i żywe kolory, ewentualnie kontrasty.

Napisz komentarz do: "Jak sprawić, by salon był przytulny?"